22.05.2015

XI Miedzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej

Dnia 18 maja 2015 roku dzięki organizatorom tj.: Przedszkolu Miejskiemu Nr 8 w Krośnie, współorganizatorowi Szkółce Piłkarskiej „Beniaminek” odbył się XI Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej. Impreza jak co roku objęta była patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

Głównym akcentem i celem imprezy była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci oraz:
- zaszczepienie pozytywnych zachowań zdrowotnych,
- uświadomienie znaczenia i wpływu regularnego wysiłku fizycznego na zdrowie człowieka,
- dostarczenie dzieciom radości,
- wzmacnianie wiary dziecka we własne siły i możliwości,
- przygotowywanie wychowanków do przeżywania sukcesu,
- skuteczne radzenie sobie z porażką
- uczenie dzieci współpracy i współdziałania w drużynie

Turniej Piłki Halowej jest imprezą niezwyczajną, bo oto mali zawodnicy zmagają się z okrągłą piłką, która nie zawsze słucha, ale jednak często trafia do celu – czyli do bramki i fakt ten ogromnie cieszy i jest miarą sukcesu bramkarza i zawodników. Jest to również konkurs dający dzieciom wiele wrażeń, radości, wzruszeń i wspomnień na cały rok, aż do kolejnego Turnieju.

XI Miedzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej - zdjęcie w treści

Tegoroczna impreza jak co roku odbyła się w Hali Sportowej przy ul. Bursaki. Wzięły w niej udział dzieci z 7 krośnieńskich przedszkoli: PM Nr 1, PM Nr 2, PM Nr 3, PM Nr 5, PM 8, PM Nr 10, PM NR 11 w Krośnie.  Każdy zespół dzieci ubrany był w jednolite stroje sportowe i składał się z 8 zawodników, w tym kapitan.
Na XI Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej przybyli oprócz dzieci również rodzice, dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli oraz gość honorowy: Pani Anna Dubiel – Przewodnicząca  Komisji Kultury Sportu i Turystyki

W programie Przeglądu znalazły się :
- powitanie przez organizatorów,
- składanie ślubowania przez dzieci, losowanie kolejności meczy
- występ grupy tanecznej „Skrzaty” - dzieci z PM Nr 8 w Krośnie prowadzonej przez Panią mgr Marzenę Marosz
- rozgrywki sportowe
- ogłoszenie wyników, rozdanie pucharów, nagród, dyplomów, podziękowań dla nauczycieli, pożegnanie
- w międzyczasie poczęstunek dla dzieci, który został zasponsorowany przez rodziców naszych 2 wychowanek Państwa Klaudię i Pawła Krukierek
Zgłoszone grupy dzieci z wszystkich placówek zaprezentowały wysoki poziom sprawności fizycznej i umiejętności sportowych.

A oto wyniki i zwycięzcy XI Turnieju Piłki Halowej
I miejsce –  PM Nr 10 w Krośnie
II miejsce – PM Nr  5 w Krośnie
III miejsce – PM Nr 11 w Krośnie
IV miejsce egzekwio:
– PM Nr 1 w Krośnie
– PM Nr 2 w Krośnie
– PM Nr 3 w Krośnie
– PM Nr 8 w Krośnie

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny już XII Turniej Piłki Halowej  w przyszłym roku.