31.05.2017

Celem festiwalu jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowychi gimnazjów, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców oraz rozwijanie młodych talentów.

W tym roku w finale w kategorii klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej wzięło udział 68 solistów, 11 duetów i 10 zespołów z 18 szkół  oraz 25 solistów, 8 duetów i 6 zespoły z 12 gimnazjów (łącznie wszystkich uczestników 260 ) co dało 366 minut muzyki i 122 występy młodych artystów. W konkursie uczestniczyły też dwie szkoły ze Słowacji. Nasi goście zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając tytuł laureata i wyróżnienie. Byli zachwyceni i zaszczyceni, że mogli wziąć udział w takim konkursie i już zapowiedzieli chęć uczestnictwa w przyszłym roku, w znacznie powiększonym składzie.

Wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar muzyczny. Utwory przez nich wykonywane wymagały od nich wysokich umiejętności wokalnych i na pewno wiele pracy, aby ich przygotowanie było na tak doskonałym poziomie. Należy docenić ogromną pracę nauczycieli języka angielskiego i muzyki, przygotowujących uczestników. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy biorą czynny udział w przygotowaniu swoich dzieci, zarówno pod względem muzyczno-artystycznym, charakteryzatorskim, jak i motywującym. Oprócz śpiewu nie zabrakło również pomysłowych kostiumów, wspaniałej choreografii, rekwizytów oraz różnych instrumentów muzycznych. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Widać było ogromne emocje u uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy pierwszy raz stanęli na dużej scenie i występowali przed tak liczną publicznością, a przede wszystkim przed znakomitym jury.

Tegoroczny finał konkursu również był odmienny od poprzednich. Wszystkim zapadła w pamięć  Gala jubileuszowa, która zgromadziła w niedzielne popołudnie w Sali RCKP całe rodziny, przyjaciół, uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół. Przybyli oni, by zobaczyć, podziwiać i oklaskiwać  dzieci, które zdobyły laury w konkursie. W tym roku 14 maja 2017 roku również postanowiłyśmy zorganizować Galę finałową w sali RCKP w Krośnie. Umożliwiło to uzdolnionym artystom zaprezentować się na dużej scenie, przy pięknej dekoracji, z doskonałym nagłośnieniem i w światłach sceny zaśpiewać najpiękniej jak tylko potrafią.

Galę prowadziły same organizatorki Festiwalu – pani Monika Guzik i Dorota Łopuszańska-Patrylak oraz  uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im Konstytucji 3 Maja w Krośnie -  Krystian Zajdel. Na początku znów była chwila wspomnień w postaci prezentacji multimedialnej  z  X jubileuszowej edycji – zarówno z eliminacji, jak i Gali finałowej. Głównymi zaproszonymi byli laureaci konkursu finałowego, wyłonieni w poniedziałek podczas części konkursowej przez jury. Każdy z nich zaprezentował swoją piosenkę przed licznie zgromadzoną widownią. Przybyli również zaproszeni goście, pani Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Urzędu Miasta Krosna ,pani Anna Wójtowicz – pracownik UM w Krośnie, pani Anna Dubiel – przewodnicząca Komisji sportu i turystyki oraz Radna Miasta Krosna, pan Witold Deptuch – dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie oraz pani Agata Przybyła-Rymarowicz i Dorota Frydrych – wicedyrektorzy MZS nr 4 w Krośnie. Bardzo nas cieszy fakt, ze  tak duża grupa  utalentowanych dzieci i młodzieży mogła się zaprezentować przed szeroką publicznością, a my, jako organizatorzy, cieszymy się, że możemy im w tym pomóc. Gratulujemy rodzicom, nauczycielom i samym uczniom. Wszyscy możemy być z nich dumni.

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej dla szkół podstawowych i gimnazjów Let’s sing in English - zdjęcie w treści  nr 1

Po części artystycznej nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila, ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów, statuetek i nagród rzeczowych dla wszystkich laureatów. Podobnie jak w zeszłym roku, laureaci do końca nie wiedzieli, które miejsce zajęli. Wyróżnieni otrzymali dyplomy i drobne nagrody również podczas Gali finałowej. Uczestnicy konkursu odbierali nagrody
i przyjmowali gratulacje od dyrekcji MZS nr 4 w Krośnie i oficjalnych gości.

Na koniec Gali Finałowej soliści z Gimnazjum nr 4 w Krośnie wraz z wszystkimi laureatami i wyróżnionymi, organizatorami i prowadzącymi zaśpiewali piosenkę finałową „ We are the World „ pod koniec której dla uczczenia tej podniosłej chwili, wystrzelono petardy i konfetti.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy sukcesów. Gratulujemy rodzicom, dyrektorom szkół, opiekunom, nauczycielom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu dzieci.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten konkurs się odbywał. Dziękujemy wszystkim pracownikom RCKP, dzięki którym ten konkurs może przebiegać sprawnie.  Dziękujemy wszystkim sponsorom.

Wyniki XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej 2017 Let’s sing in English

KATEGORIA I – III SZKOŁY PODSTAWOWE:

I miejsce- Jakub Stec SP Miejsce Piastowe
II miejsce- Maja Stadler SP 7 Krosno
III miejsce- Mikołaj Słyś SP 15 Krosno

Maja Kasprzyk SP 7 Krosno
Nikola Garbowska SP 15 Krosno
Karolina Konop SP 15 Krosno
Julia Sechman  SP Miejsce Piastowe
Wiktoria Bołoz SP Jedlicze

DUETY
I miejsce -  Zofia Drozd i Julia Wilk SP Rogi