13.06.2014

X Olimpiada Integracyjna dla Przedszkolaków

Dnia 10 czerwca 2014 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie przy ul. Bursaki odbyła się X Jubileuszowa Sportowa Olimpiada Integracyjna dla Przedszkolaków „Przez ruch do zdrowia” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

Otwarcia olimpiady dokonała w imieniu Prezydenta Miasta Krosna, Pani Grażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji. W podziękowaniu za organizację już kolejnej jubileuszowej Olimpiady, Pani Anna Dubiel - Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna – wręczyła pamiątkowe statuetki na ręce wicedyrektorów MZS Nr 3 – Pani Renaty Szelc i MZS Nr 7 – Pani Agaty Woś, organizujących te sportowe zawody dla najmłodszych.

X Olimpiada Integracyjna dla Przedszkolaków - zdjęcie w treści

Jak na prawdziwą Olimpiadę przystało, był hymn olimpijski i ślubowanie zawodników. Każdy uczestnik ślubował z radością uczestniczyć w zawodach sportowych, zachowywać zasady „Fair Play”, godnie reprezentować swoje przedszkole i ze wszystkich sił walczyć o najlepsze miejsce. W zawodach sportowych zmierzyło się 8 krośnieńskich przedszkoli, a zaproszonymi gośćmi, jak co roku byli podopieczni OREW.

Konkurencje dla dzieci były bardzo różnorodne:

• bieg płaski na 40 metrów na czas
  • skok w dal z miejsca
  • rzut do kosza piłką siatkową
  • bieg na 40 metrów z przeplataniem szarfy
  • rzut woreczkiem do wiaderka
  • strzały piłką siatkową do pustej bramki
  • rzut obręczą do piłki lekarskiej
  • kręcenie HULA – HOP w pasie
  • czołganie w tunelu na czas
  • sztafeta z piłką na czas

Dodatkową konkurencją, tym razem dla opiekunek drużyn, był tor przeszkód, składający się z biegu płaskiego, przeplatania obręczy, slalomu z kozłowaniem piłki i rzutu woreczkami do wiaderka. Udział w konkurencjach, zarówno tych najmłodszych uczestników, jak i pań budził sporo emocji. Było wiele radości, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Sędziowie – studenci Wydziału Kultury Fizycznej PWSZ w Krośnie - skrupulatnie przeliczali punkty za każdą konkurencję. W efekcie na podium stanęły 3 przedszkola.

I miejsce – Przedszkole Nr 5 w Krośnie
II miejsce – Przedszkole Nr 11 w Krośnie
III miejsce – Przedszkole Nr 3 w Krośnie
po dogrywce z Przedszkolem Miejskim Nr 4

X Olimpiada Integracyjna dla Przedszkolaków - zdjęcie w treści  nr 1

Pamiątkowe puchary, medale dla zawodników i poczęstunek dla grup sportowców oraz przybyłych kibiców ufundował Prezydent Miasta Krosna. Prowadzący imprezę sportową – nauczycielka PM Nr 10 w Krośnie, Pani Bożena Polakowska i pracownik MOSiR – Krosno, Pan Roman Żdan podziękowali dzieciom za wspaniałą sportową zabawę i zaprosili przedszkola do udziału w kolejnych edycjach.

Zamknięcia Olimpiady dokonała radna Rady Miasta Krosna, Pani Anna Dubiel.

Opracowanie" MZS Nr 3 w Krośnie