13.11.2013

X Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty

W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza 12 listopada 2013 r. odbył się jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod Patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Organizatorem konkursu od dziesięciu lat jest Szkoła Podstawowa Nr 8.

W ten sposób – pieśnią i poezją społeczność krośnieńskich szkół podstawowych uczciła Święto Niepodległości. Była  to kolejna lekcja patriotyzmu dla młodzieży, dostarczająca zebranym wspaniałych przeżyć. Na widowni zasiedli dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkół podstawowych. Konkurs zaszczycili swoją obecnością Radni Miasta Krosna: Anna Bazan, Anna Dubiel, Tadeusz Alibożek, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki - Zygmunt Rysz, seniorzy harcerstwa oraz rodzice występujących dzieci.

X Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty - zdjęcie w treści  nr 1

Uroczystość rozpoczął Prezydent Miasta Krosna - Piotr Przytocki, życząc wszystkim udanych występów. Nagrody i dyplomy wręczyli zwycięzcom Zastępca Prezydenta - Bronisław Baran i Naczelnik Wydziału Edukacji  - Grażyna Gregorczyk.

X Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty - zdjęcie w treści  nr 2

W konkursie wzięli udział uczniowie  wszystkich krośnieńskich szkół podstawowych. Występowali soliści (15), recytatorzy (20) i zespoły muzyczne (9). Jury w składzie: pani Ewa Gorczyca-Kwilosz (PSM) – przewodnicząca, pani Dorota Mϋnzberger–Gąbka (Pro Musica), pani Beata Szarek (KBP) i pan Krzysztof Zajdel (SSM) wyłoniło laureatów:

X Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty - zdjęcie w treści  nr 3

W kategorii recytatorzy:

• Filip Misiak SP 5 -  I miejsce,
  • Julia Tomkiewicz SP 8 - II miejsce,
  • Wiktoria Pasterczyk SP 3 - III miejsce,
  • Kinga Birówka SP 4, Jakub Dobosz SP 7, Adam Socha SP 3 - wyróżnienie.

W kategorii soliści:

• Weronika Pelczar SP 3 - I miejsce,
  • Natalia Berestecka SP 10 - II miejsce,
  • Karolina Frydrych SP 8 - III miejsce,
  • Karolina Pilecka SP 15, Julia Zajdel SP 8 - wyróżnienie.

W kategorii zespół muzyczny:

• Dysonansik SP 4 - I miejsce,
  • Śmieszne Nutki SP 14 - II miejsce,
  • Zespół Varia SP 8 - III miejsce,
  • Czternastka SP 14 - wyróżnienie.

Nagrodzeni otrzymali statuetki, albumy i dyplomy ufundowane przez Gminę Krosno.