01.02.2016

X Międzyprzedszkolny przegląd Jasełek

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

X Międzyprzedszkolny przegląd Jasełek - zdjęcie w treści

W dniu 26 stycznia 2016 roku w Spółdzielczym Domu Kultury na osiedlu Traugutta odbył się jubileuszowy - 10 Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Przed dużym gremium rodziców wystąpiły dzieci z czterech przedszkoli, był to debiut aktorski dzieci 5, 6 letnich z PM Nr 1, PM Nr 5, PM Nr 8, PM Nr 11. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia, bo powszechnie wiadomo Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli i zaproszeni goście z  przyjemnością oglądali te występy.

X Międzyprzedszkolny przegląd Jasełek - zdjęcie w treści  nr 1

Tak zakończyliśmy ten magiczny czas, a już dziś organizatorzy: Przedszkole Miejskie Nr 8, Miejski Zespół Szkół Nr 7 i Spółdzielczy Dom Kultury - współorganizator imprezy zapraszają na kolejny 11 Przegląd w 2017 rok. Przegląd Jasełek uświetniły pastorałki i kolędy wykonywane przez dzieci z PM Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie.

X Międzyprzedszkolny przegląd Jasełek - zdjęcie w treści  nr 2

X Międzyprzedszkolny przegląd Jasełek - zdjęcie w treści  nr 3