03.11.2017

Wysokie kompetencje nauczycieli i uczniów wizytówką ZSP Nr 2 w Krośnie.

Od kilku lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Podkarpackim w Krośnie, współorganizując coroczne Gale Medyczne z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Również w bieżącym roku 27 października w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się IV z kolei wyjątkowa impreza dla wszystkich pracowników służby zdrowia, a szczególnie dla tych, którzy w tym dniu odbierają nagrody za wyjątkowe poświęcenie się dla pracy w swoim zawodzie.

Wysokie kompetencje nauczycieli i uczniów wizytówką ZSP Nr 2 w Krośnie. - zdjęcie w treści

Wysokie kompetencje nauczycieli i uczniów ZSP Nr 2 w Krośnie zostały docenione przez dyrekcję szpitala, dlatego zostali oni ponownie zaproszeni do organizacji kompleksowej oprawy gastronomicznej. Przygotowania do tak prestiżowej imprezy zaczęły się kilka dni wcześniej od uzgodnienia menu, aranżacji stołu szwedzkiego oraz zaplanowania obsługi kelnerskiej. W prace zaangażowali się uczniowie klas zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum uczący się w zawodach: kucharz oraz  technik żywienia i usług gastronomicznych. Przy wsparciu nauczycieli przedmiotów  gastronomicznych wykonali różnorodne zakąski  bankietowe, a w czasie bankietu sprawnie i fachowo obsługiwali gości. Dzięki udziałowi w imprezie uczniowie mieli okazję praktykować swój fach w warunkach rzeczywistych, wykorzystać nabytą w czasie nauki wiedzę oraz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, które zaowocuje w przyszłości.

Opracowanie: ZSP 2 w Krośnie