13.01.2012

Wyróżnienie dla Gimnazjum Nr 1

We wrześniu 2010 roku Gimnazjum Nr 1 w Krośnie przystąpiło do realizacji programu „e – Akademia Przyszłości, którego celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych, technologii informacyjno – komunikacyjnych, języków obcych i przedsiębiorczości. W programie tym bierze udział 200 gimnazjów, 1500 nauczycieli oraz 15000 uczniów z całej Polski, którzy rozpoczęli naukę w gimnazjum we wrześniu 2010 roku, a ukończą ją w czerwcu 2013 roku. Program trwa 3 lata.

Specjalnie do realizacji zaplanowanych w Projekcie zadań uruchomiona została platforma  e – learningowi, z której uczniowie korzystają podczas zajęć z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, języka angielskiego, informatyki, wiedzy o społeczeństwie.

Wyróżnienie dla Gimnazjum Nr 1 - zdjęcie w treści

Każdy uczeń Gimnazjum Nr 1, który bierze udział w projekcie, otrzymał indywidualny login, może komunikować się z biorącymi udział w Projekcie rówieśnikami z całej Polski. Odpowiednie cechy funkcjonalne platformy pozwalają nauczycielom Gimnazjum Nr 1 na tworzenie wirtualnych klas, a także sprawdzanie postępów i zaangażowania uczniów.

Jednym z zadań tego programu jest praca w tzw. Lokalnych Grupach Projektowych. Grupy takie zostały utworzone również w Gimnazjum Nr 1 i jednym z realizowanych był projekt zatytułowany „Klikaj z głową”. Opiekunem grupy uczniów była Pani Agata Głowacka. Okazało się, że projekt ten był jednym z najwyżej ocenionych w Lidze Lokalnych Grup Projektowych e – Akademia Przyszłości i otrzymał wyróżnienie na tle 200 gimnazjów z całej Polski. Metodyka projektu była dość złożona, ale zapewniała nabywanie przez uczniów kompetencji kluczowych w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości oraz kompetencji społeczno – obywatelskich. Głównym celem tego zadania było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli, wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Wyróżnienie dla Gimnazjum Nr 1 - zdjęcie w treści  nr 1

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im kolejnych sukcesów.