1916065602.jpg
15.05.2013

Wyniki XIV Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej

W dniu 11 maja 2013r. w siedzibie firmy Robert BOSCH Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiej XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. Naszą szkołę reprezentował tegoroczny maturzysta Kamil Mermer. Na tym etapie stanął on do rywalizacji razem z 17 innymi uczestnikami finału. Mieli oni do rozwiązania dwa zadania.

Zadanie 1 polegało na wykryciu przyczyny niesprawności układu klimatyzacji samochodu ćwiczebnego. Zadanie 2 dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności elektronicznego układu pedału przyspieszenia silnika o zapłonie iskrowym, który pracował w trybie awaryjnym za pomocą diagnoskopu FSA Bosch.

Wcześniej w półfinale przeprowadzonym 23 marca 2013r. rywalizowało 441 uczniów reprezentujących 166 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Po zsumowaniu punktów zdobytych w półfinale oraz w etapie finałowym XIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w klasyfikacji indywidualnej reprezentant ZSP Nr 3 w Krośnie zajął 8 miejsce. Dorobek punktowy Kamila Mermer i Marka Solińskiego - półfinalisty, uplasował naszą szkołę na 4 miejscu w Polsce.

Wyniki XIV Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej - zdjęcie w treści  nr 1

Patronat nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Główni organizatorzy: miesięcznik Auto Moto Serwis, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności Sp. z o.o oraz firmy: Bosch, Fag, Febi, Glasurit, Ina, Inter Cars, Luk, Scania, Texa, Valvoline, ZF. Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś i Krzysztof Karkut.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!