1927465761.jpg
14.10.2010

Wszystkiego najlepszego dla nauczycieli

14 października to szczególny, świąteczny dzień upamiętniający utworzenie Komisji Edukacji Narodowej. Z tej wyjątkowej okazji do Szanownych Państwa Dyrektorów, Nauczycieli, Wychowawców, Pedagogów oraz Wszystkich Pracowników Szkół i Placówek kierujemy słowa najwyższego uznania, szacunku oraz serdeczne podziękowania za ogromny wysiłek i poświęcenie w realizowaniu niełatwego, ale jakże pięknego zadania kształcenia dzieci i młodzieży.

Szczególne podziękowania kierujemy do krośnieńskich nauczycieli. Dzień 14 października stanowi oczywisty i niepodważalny dowód wielkiego uznania, jakim od wieków cieszy się zawód nauczyciela. Istotę Waszej misji zrozumiano i doceniono już w XVIII wieku za rządów króla Stanisława Poniatowskiego. Obecnie nie sposób nie dostrzec jak ważną i niezastąpioną rolę pełnią nauczyciele w procesie kształtowania umysłów młodych Polaków. To właśnie Państwo nauczają rzeczy najważniejszych: wiary we własne możliwości, zaufania do innych, zasad wzorowej współpracy, wytrwałości i niezłomności w dążeniu do celu. W tym wyjątkowym dniu pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, twórczych inicjatyw, radości, zadowolenia z pełnionej misji nauczyciela.

Wszystkim tym, którzy są związani z krośnieńską oświatą życzymy dużo radości, pomyślności i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Prezydent Miasta Krosna
Piotr Przytocki