29.11.2013

Wolontariusze AIESEC pokazują świat uczniom Szkoły Podstawowej Nr 4

Od 5 do 16 listopada Szkoła Podstawowa nr 4 w Krośnie gościła wolontariuszy z Egiptu i Sri Lanki. Na zajęciach z uczniami studentki przybliżały własne kraje i zachęcały do konwersacji w języku angielskim.

Spotkania wolontariuszy z zagranicy z uczniami w polskich szkołach odbywają się w ramach projektu “COLOUR MY WORLD”, realizowanego przez AIESEC Rzeszów - międzynarodową organizację studencką. W całym projekcie udział bierze 11 szkół z całego Podkarpacia, w tym jedna szkoła z Krosna. Celem programu jest zakorzenienie u najmłodszych chęci do nauki języków obcych, przełamanie barier kulturowych, umożliwienie zdobycia wiedzy na temat różnych państw świata oraz propagowanie wartości takich jak: tolerancja oraz dialog międzykulturowy.

Wolontariusze AIESEC pokazują świat uczniom Szkoły Podstawowej Nr 4  - zdjęcie w treści

Przez dwa tygodnie Kaveesha ze Sri Lanki i Esraa z Egiptu prowadziły zajęcia z uczniami krośnieńskiej „Czwórki”. Wolontariuszki przedstawiały bardzo ciekawe prezentacje na temat krajów, z których pochodzą, ale również prowadziły zajęcia językowe, na których uczniowie mogli ćwiczyć praktyczną znajomość języka angielskiego. Popołudniami nauczyciele organizowali wycieczki krajoznawcze. Studentki miały okazję zobaczyć piękną krośnieńską starówkę, Centrum Dziedzictwa Szkła, Muzeum Podkarpackie, Piwnicę PodCieniami, a także Iwonicz Zdrój. Uczniowie i nauczyciele  bardzo chętnie gościli studentki w swoich domach, oferując im degustację  polskich przysmaków.

Wyrażamy przekonanie, że wolontariuszki przynajmniej w części poznały Polaków, ich kulturę i będą ambasadorami naszego kraju – regionu na świecie.

Więcej zdjęć: https://picasaweb.google.com/107367102338254802226/AIESEC