24.05.2018

Wojewódzki Turniej Fryzjerski pod hasłem „Zalotne fale i loki z kokiem w roli głównej

W dniu 17 maja 2018 r. odbył się Turniej Wojewódzki o tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Gospodarzem i organizatorem już po raz XVII był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie. Temat Turnieju  „Zalotne fale i loki z kokiem w roli głównej”

O tytuł najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer rywalizowało 13 uczniów z pięciu szkół województwa podkarpackiego:

• Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Paulina Szymańska, Karolina Hajduk, Adrian Więcek;
  • Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie – Marta Bielecka, Monika Gaweł;
  • Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku – Paulina Mołczan, Katarzyna Mistecka;
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu - Magdalena Myszka, Maria Pełka, Klaudia Chamot;
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie – Wioletta Stanisz, Anna Zając, Łukasz Delikat.

Uczestnicy wykonywali zgodnie z własnym projektem fryzury, uzupełnione makijażem i strojem odpowiadającym tematowi głównemu. W czasie 120 minutowej konkurencji oceniano: organizację stanowiska oraz bezpieczeństwo i higienę pracy, artyzm, kreatywność i pomysłowość w tworzeniu fryzury, spójność stylizacji (fryzura, makijaż, ubiór).