11.06.2013

Wizyta podkarpackiej młodzieży w Parlamencie Europejskim!

W dniach 2-6 czerwca 2013 r., na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, grupa młodzieży z Podkarpacia miała okazję zwiedzić Brukselę i siedzibę Parlamentu Europejskiego. Uczestnikami wycieczki byli m.in. laureaci konkursu wojewódzkiego „Podkarpackie w Europie, Europa na Podkarpaciu”, którego organizatorem był Prezydent Miasta Krosna.

W trakcie wyjazdu do Belgii młodzież miała okazję zwiedzić najbardziej malownicze miejscowości, m.in. niezwykle bogate w zabytki i atrakcje turystyczne Lueven oraz Brugię, która ze względu na dużą ilość kanałów zwana jest przez wielu przewodników Flamandzką Wenecją. Oprócz tego, w trakcie wizyty odbyło się zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli połączone z prelekcją i spotkaniem z Poseł Elżbietą Łukacijewską i jej asystentami, którzy na co dzień pracują w Brukseli.

Wizyta podkarpackiej młodzieży w Parlamencie Europejskim! - zdjęcie w treści

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prezentacji na temat funkcjonowania jednego z najważniejszych organów Unii Europejskiej, jakim jest Parlament Europejski. Spotkanie było również okazją do zadawania pytań dotyczących codziennej pracy Posła do Parlamentu Europejskiego oraz tego, w jaki sposób można zorganizować staż w instytucjach unijnych. Dużo uwagi poświęcone zostało również omówieniu najbliższych planów młodzieży, co do czekającego już wkrótce wyboru kierunków studiów.

Wizyta podkarpackiej młodzieży w Parlamencie Europejskim! - zdjęcie w treści  nr 1

W programie wizyty znalazło się również zwiedzanie Brukseli pod opieką pani przewodnik, która zaprezentowała młodzieży najciekawsze zabytki belgijskiej stolicy, m.in. Główny Rynek Brukseli,  Łuk Triumfalny oraz Muzeum Lotnictwa i Muzeum Broni. Nie lada atrakcją dla uczestników wycieczki było odwiedzenie zlokalizowanego na przedmieściach Brukseli atomium, gdzie była okazja do wykonania pamiątkowych fotografii.

Wizyta podkarpackiej młodzieży w Parlamencie Europejskim! - zdjęcie w treści  nr 2

Ostatni dzień wycieczki upłynął pod znakiem zwiedzania Brugii, która oprócz porównywania z włoską Wenecją znana jest również z niezliczonej ilości sklepów z tradycyjnymi belgijskimi czekoladkami. Uczestnicy wycieczki zafascynowani byli malowniczymi uliczkami Brugii, o której atrakcyjności świadczyć może fakt obecności na liście światowego dziedzictwa UNESCO.