21.03.2016

„Wieczór debiutów artystyczno – zawodowych” w ZSP Nr 2 w Krośnie

14 marca 2016 roku, w ramach dni otwartych, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie odbył się po raz pierwszy „Wieczór debiutów artystyczno – zawodowych”, w którym uczestniczyli rodzice uczniów klas I technikum, kształcących się w zawodach: technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Wśród licznie zaproszonych gości byli także rodzice wraz z dziećmi, które chcą podjąć naukę w szkole od nowego roku szkolnego.
Tego dnia – młodzież z w/w klas –  działająca w Zespole Admiratio wraz z opiekunem przygotowała program artystyczny pt. „Być kobietą...”, który wzruszył niejedną kobietę.  Uczniowie kształcący się w zawodzie fryzjer przygotowali pokaz fryzur, makijażu i mody. Natomiast klasa gastronomiczna przygotowała stół szwedzki z różnymi zakąskami oraz prezentację okolicznościowego stołu wielkanocnego. W specjalnie przygotowanej kawiarence rodzice podejmowani byli kawą, herbatą oraz rozmaitymi słodkościami. Cała uroczystość odbywała się pod czujnym okiem wychowawców klas i nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych.
Goście byli zachwyceni umiejętnościami, które nabyły ich pociechy w ciągu półrocznej nauki w szkole, a nowi kandydaci wraz z rodzicami mieli okazję nie tylko zwiedzić placówkę, ale również przyjrzeć się z bliska, jak rozwijają się młode talenty artystyczne, gastronomiczne i fryzjerskie.