17.06.2015

Wicemistrzynie z „Budowlanki”

Drużyna uczennic Technikum nr 6 im Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie  ponownie znalazła się w gronie najlepszych w kraju w zawodach sportowo-obronnych pn. „Sprawni jak żołnierze”. Sukcesy dziewcząt stały się już tradycją, ponieważ od kilku lat stawały one na podium jako zwyciężczynie.

Również i tym razem nie zawiodły i wywalczyły zaszczytne II miejsce. Organizatorem XXXVIII edycji  zawodów było Centrum Szkolenia Sił Powietrznych  im. Romualda Traugutta w Koszalinie. Przedsięwzięcie inicjowane  jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a bezpośrednio realizowane przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność”. Tym razem startowało w nim 13 najlepszych drużyn  z całej Polski.

Wicemistrzynie z „Budowlanki” - zdjęcie w treści

Drużyna z Technikum Nr 6: Karolina Herbut, Aneta Kochanowicz i Małgorzata Błaż

Zespół  krośnieńskiej „Budowlanki” w składzie: Aneta Kochanowicz, Małgorzata Błaż, Karolina Herbut zmagał się z rywalkami w konkurencjach: I pomoc, rzut granatem, strzelanie z karabinka z odległości 50 m., bieg na orientację.

Bardzo wysoka II nota w klasyfikacji zespołowej to nie jedyne osiągniecie, gdyż jedna z uczennic - Karolina Herbut okazała się II w klasyfikacji indywidualnej w konkurencji : strzelanie.

Drużynę do zawodów przygotowywał Pan Waldemar Stahl .

Serdecznie gratulujemy całej ekipie

Opracowanie: MZS 5