1841909256.jpg
25.11.2014

Wernisaż odbył się 18 listopada 2014r. o godz. 11, a uczestnikami jej byli zarówno uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły jak również zaszczycili swoją obecności  Radni Miasta Krosna p. Kazimierz  Mazur oraz p. Anna Dubiel.

To wyjątkowa osobowość  Pani  M. Twardzik- Wilk  zainspirowała uczniów Technikum nr 6, do stworzenia prac skupiających się wokół tematów martwej natury, architektury i pejzażu, ale są także prace przedstawiające zwierzęta. W  większości są to prace studyjne, w których widać mozolny proces mierzenia się uczniów z materią rysunkową i malarską. Niektóre z nich zadziwiają dojrzałością.  Uczniowie i uczennice krośnieńskiej „ Budowlanki” i to bowiem  indywidualności  wrażliwe na piękno otaczającego świata, osobowości niebanalne, pragnące wyrażać swą  „zbuntowaną duszę” poprzez malarstwo  i które już niejednokrotnie  udowadniały swoje  talenty  będąc finalistami wielu konkursów.

Od niedawna  Technikum nr 6 (dawna Budowlanka) wchodzi w skład  Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie,  a  od ubiegłego roku patronem  Technikum jest wybitny  architekt Jan Sas Zubrzycki.  Celem szkoły  i jej nauczycieli  jest  więc  kształcenie w zawodach związanych z architekturą i budownictwem. Absolwenci szkoły są przygotowywani  do studiowania na wydziałach budownictwa, architektury, konserwacji zabytków, inżynierii środowiska i architektury krajobrazu.

Wernisaż wystawy Pani Małgorzaty Twardzik –Wilk oraz uczniów Technikum nr 6 w Krośnie. - zdjęcie w treści

Pani Małgorzata Twardzik-Wilk to nauczycielka, artystka- malarka aktywnie uczestnicząca w życiu kulturalnym Krosna.  Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych w kraju i poza jego granicami, uczestniczką międzynarodowych plenerów malarskich. W szkole prowadzi zajęcia warsztatowe z rysunku i malarstwa, podczas których młodzież nie tylko  uczy  się, ale także doskonali swoje umiejętności.  Ponadto Pani Małgorzata jako mistrz ,  posiada umiejętność  dostrzeżenia w uczniu tego,  co wartościowe czyli talentu, a jednocześnie dba o to aby go zwyczajnie nie zmarnować.  Celem jej  zajęć jest  – jak podkreśla Pani Małgorzata,  kształcenie nie tylko przyszłych artystów i czynne uprawianie sztuki, lecz również wychowanie miłośników sztuki, dojrzałych do jej odbioru. W tym celu razem ze swoimi uczniami odwiedza krośnieńskie galerie,  uczestniczy w wernisażach oraz organizuje plenery historyczno- malarskie.  Umiejętności uczniów owocują udziałem i  sukcesami w konkursach plastycznych. Co roku wielu młodych ludzi decyduje się zdawać na wyższe uczelnie – większości udaje się z sukcesem- co też podkreśla Pani Twardzik –Wilk.

Podczas wernisażu, mieliśmy również przyjemność wysłuchać koncertu w wykonaniu naszej uczennicy – Marii Glazar. Występ ten uświetnił wystawę i dostarczył pozytywnych emocji.

Opracowanie : Agnieszka Prajsnar (MZS 5)