2088905429.jpg
14.06.2011

Ważne wyróżnienie uczniów SP 15

I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w Krakowie gościło w dniu 4 czerwcaf inałlistów 3-etapowego Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy bliskich i losy dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”, w którym udział brali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także szkół przy placówkach dyplomatycznych.  Trzech uczniów klasy piątej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Krośnie: Wojciech Kosztyła, Daniel Machoń i Piotr Sawicki,  reprezentowało województwo podkarpackie w konkursie organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty we współpracy z Podkarpackim Kuratorium, a patronowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Po II etapie uczniowie uzyskali tytuły laureatów wojewódzkich i dołączyli do 15 uczniów z pozostałych województw w kraju. Ich publiczne wystąpienia w pięknej auli zabytkowego „Nowodworka” – jednego z najstarszych liceów w Krakowie zakończyły się sukcesem. Po zmaganiach eliminacyjnych wszyscy trzej uzyskali tytuły laureatów ogólnopolskich. Godnie reprezentowali szkołę, Krosno, województwo. Nagrody wręczyli im Prezydent Krakowa, Wojewoda Małopolski i Małopolski Kurator Oświaty. Daniel Machoń został szczególnie wyróżniony, gdyż swoją pracę pt. „Wujek – cichy bohater” zaprezentował na forum wszystkim uczestnikom konkursu i zgromadzonym gościom.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów przygotowanych przez Panią Agatę Rysz. Mimo iż są dopiero w klasie piątej, znaleźli się w czołówce 10 laureatów ogólnopolskich.