1500205866.jpg
20.01.2010

„Walentynkowe zwycięstwo cukierników ZSP Nr 2”

W dniu 6 stycznia 2010 roku uczniowie cukierniczego rzemiosła z Podkarpacia przystąpili do rywalizacji o tytuł Najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik. To słodkie przedsięwzięcie na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły, bowiem już po raz
8 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie wspólnie z Wytwórnią Ciast i Lodów SANTOS zorganizował turniej na szczeblu wojewódzkim. Tegoroczna edycja objęta została honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Krosna – Pana Piotra Przytockiego.

„Walentynkowe zwycięstwo cukierników ZSP Nr 2” - zdjęcie w treści

Do rywalizacji o laur zwycięstwa stanęło 6 reprezentantów z trzech podkarpackich szkół: Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie, Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Turniej tradycyjnie składał się z dwóch etapów. Część pisemna przeprowadzona została w siedzibie ZSP Nr 2. Uczniowie zmagali się z testem z zakresu przedmiotów zawodowych. Etap praktyczny przebiegał pod hasłem Walentynki i odbył się w hali produkcyjnej Wytwórni Ciast i Lodów SANTOS Pana Marka Bargieła. W tej części uczniowie mieli do wykonania tematycznie związane z „walentynkami” cukiernicze wyroby: tort okolicznościowy, figurki z marcepana, ciasteczka bankietowe, a ponadto elementy dekoracyjne z karmelu wykorzystane w dekoracji tortu.

„Walentynkowe zwycięstwo cukierników ZSP Nr 2” - zdjęcie w treści  nr 1

Przebieg turniejowych rywalizacji nadzorowała i oceniała Komisja, której przewodniczył Pan Marian Gancarz – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, zastępcą przewodniczącego była Pani Sławomira Leśniak – dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie. W skład Komisji weszli również nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz mistrzowie cukiernicy - Pan Marek Bargieł i Pan Andrzej Nycz.
Na podium zwycięzców stanęli Natalia Kilar (ZSP Nr 2 w Krośnie) - I miejsce, Ewelina Kołodziejczyk (ZSP Nr 2 w Krośnie) - II miejsce. Obie uczennice terminują pod okiem Pana Marka Bargieła. Natomiast od strony teoretycznej przygotowała je Pani Alicja Kus - nauczyciel ZSP Nr 2. Na III miejscu uplasował się Kamil Mierzwa z ZSS z Rzeszowa. Pozostali uczestnicy: Dawid Masaj (ZSS Rzeszów), Joanna Komańska (ZS Nr 5 Sanok)
i Emanuela Sierakowska (ZS Nr 5 Sanok) otrzymali zasłużone wyróżnienia.

„Walentynkowe zwycięstwo cukierników ZSP Nr 2” - zdjęcie w treści  nr 2

Uroczyste podsumowanie przebiegu turnieju oraz ogłoszenie wyników odbyło się w lokalu gastronomicznym Pani Czesławy Kosiek z udziałem wielu zaproszonych gości. Urząd Miasta reprezentowali: Zastępca Prezydenta Miasta Krosna – Pan Bronisław Baran oraz Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Grażyna Gregorczyk. Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulacje wraz z dyplomami odebrały także osoby szkolące uczniów.

„Walentynkowe zwycięstwo cukierników ZSP Nr 2” - zdjęcie w treści  nr 3

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim sponsorom, bez pomocy których nie udałoby się zorganizować tego przedsięwzięcia, a są to: Prezydent Miasta Krosna P. Piotr Przytocki, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie, P. Wiesław Mezglewski  (Firma WOMAR FOOD), P. Jan Deptuch Cukiernia Jagusia, P. Czesława Kosiek Firma Handlowo-Usługowa,  P. Andrzej Nycz, P. Maciej Tatrzański, P. Stanisław Kopacz (Piekarnia), P. Józef Kiełtyka (Piekarnia), Firma Handlowa GAMA P. Krystyna Wyżkiewicz,  P. Anna Kijek i  P. Józef Frużyński (Wypiek i Sprzedaż Ciast - Cukiernia Ania), P. Beata Kustroń i P. Eugeniusz Kupczyk (Cukiernia).
Szczególne podziękowania składamy współorganizatorowi i głównemu sponsorowi konkursu Panu Markowi Bargiełowi - właścicielowi Wytwórnia Ciast i Lodów SANTOS.