VI Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Już po raz VI w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się w dniach 21 – 22 marca 2018 r. Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki.

Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowań kierunkami technicznymi. Wcześniejsze edycje Festiwalu cieszyły się zainteresowaniem i były na bardzo wysokim poziomie, co utwierdziło nas w przekonaniu o potrzebie, a także słuszności zorganizowania kolejnego takiego wydarzenia. Festiwal jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz powiatów sąsiednich, podczas którego zaplanowano m.in. interaktywne wykłady i pokazy przygotowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz będzie możliwość korzystania z Mobilnego Planetarium.

Plakat VI Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki

Na odwiedzjących będą czekali przedstawiciele uczelni wyższych technicznych, liczne instytucje badawcze, rozwojowe, naukowe oraz przedsiębiorstwa , które pragną zaszczepić wśród młodych osób bakcyla nauki i wiedzy o nowoczesnych technologiach. Będzie można pozyskać informacje ze świata nauki, techniki, poszerzyć własne horyzonty wiedzy, wymieniać się doświadczeniami, uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania, odkrywać tajemnice i przede wszystkim poeksperymentować. Właśnie wśród atrakcji przewidziano liczne eksperymenty naukowe, laboratoryjne oraz pokazy.

Kolejnym powodem organizowania tego dwudniowego spotkania jest chęć promowania zawodów technicznych, wspartych nowoczesnymi technologiami, ukazanie korzyści, kwalifikacji oraz kompetencji pozwalających zaplanować w przyszłości wymarzoną karierę zawodową.