2057218210.jpg
23.06.2016

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2015/2016

Po raz czternasty zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Krosna dla uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym sięgnęli po zaszczytne tytuły w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach naukowych, artystycznych i sportowych. W tym roku Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki przyznał 182 nagrody i wyróżnienia dla uczniów krośnieńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki

Nagrody i wyróżnienia przyznano w  trzech kategoriach:

• nauka oraz wiedza  i umiejętności zawodowe,
  • osiągnięcia artystyczne,
  • osiągnięcia sportowe.

Prezydent Miasta Krosna przyznał 10 nagród I stopnia, 35 nagród II stopnia, 59  nagród III stopnia. W trakcie gali wręczonych  zostało 9 nagród specjalnych.

Nagrodzeni uczniowie

Oprócz nagród przyznanych zostało 69 wyróżnień. Listy gratulacyjne dla szkół, nauczycieli oraz upominki dla uczniów odebrali z rąk Prezydenta dyrektorzy szkół.
Zobacz listę nagrodzonych TUTAJ oraz listę wyróżnionych uczniów TUTAJ.

W czasie uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Krosna – Bronisław Baran podsumował kończący się rok szkolny 2015/2016.
Zobacz prezentację KLIKNIJ.

Podkreślił, że dzięki aktywności samorządu, wybitnym wynikom w działalności edukacyjnej Krosno jest rozpoznawalne i wysoko cenione, nie tylko w województwie, ale i w kraju.

Podsumowanie roku

Miasto Krosno zostało wyróżnione w rankingach ogólnopolskich w dziedzinie oświaty. Po raz piąty zostało Samorządowym Liderem Edukacji, otrzymało Wyróżnienie Primus 2015 oraz złotą statuetkę „Wiktorii”. Krosno zostało również laureatem ogólnopolskiego konkursu „Zarządzamy w oparciu o fakty”.
W mijającym roku szkolnym uczniowie krośnieńskich szkół podstawowych zdobyli łącznie 5 tytułów laureata i 10 finalisty, gimnazjaliści zdobyli 41 tytuły laureata i 32 tytułów finalisty, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zdobyli w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych i zawodowych 7 tytułów laureata i 19 tytułów finalisty.

Zarówno wysokie lokaty w rankingach edukacyjnych, uzyskane przez szkoły certyfikaty,  wyniki egzaminów zewnętrznych oraz troska władz lokalnych o miejską oświatę pokazują, że warto uczyć się w Krośnie.

Ignacy Błażejowski z SP3 i Julia Błaszczyk z  ZSM

W trakcie uroczystości wystąpili Ignacy Błażejowski z SP3 i Julia Błaszczyk z  ZSM, Anna Józefowicz z G4, drużyna  aerobiku z G3 i Formacja Gracja.

Tradycyjnie już nagrodzeni otrzymali  bony książkowe, karnety na baseny, do artKina, na imprezy organizowane przez RCKP. Wartość przyznanych nagród przekracza 32 tys. zł.
Uroczystość rozdania Nagród Prezydenta Miasta Krosna zakończono życzeniami miłych i bezpiecznych wakacji.