"Uliczne portrety - czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta" – konkurs dla uczniów szkół średnich
09.10.2020

W imieniu Centrum Kulturalnego w Przemyślu serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich (od 16 roku życia) do udziału w regionalnym konkursie "Uliczne portrety - czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta".

Opatrzenie ulicy powszechnie znanym lub mniej znanym nazwiskiem jest sygnałem, że daną postać uznajemy za godną uwagi, oddając jej w ten sposób honor i cześć. Nazwy te są związane z ludźmi nauki i kultury, którzy zrobili wiele dobrego dla narodu i społeczności w której żyli. Wśród patronów ulic są osoby, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski. Warto zatem znać patrona swojej ulicy, wiedzieć czyje nazwisko wymieniamy,  podając przy różnych okazjach własny adres.  Zatem kim jest bohater, którego imię nosi twoja ulica?

Partnerzy konkursu przygotowali materiały o postaciach historycznych, o których uczniowie będą tworzyć pracę konkursową, aby je pobrać prosimy kliknąć w nazwisko:

Regulamin konkursu do pobrania w zakładce poniżej aktualności.