chór szkolny

Uczniowie krośnieńskiej „Ósemki” w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu”

W konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mogło wziąć udział jedynie 300 szkół podstawowych z całego kraju. Zadaniem uczestników było wspólne wykonanie acapella Hymnu Państwowego oraz dwóch utworów hymnicznych z repertuaru dołączonego do regulaminu przez co najmniej połowę uczniów szkoły. „Ósemkę” reprezentował 212 – osobowy chór pod dyrekcją p. Jolanty Teśniarz.

Występ był oceniany przez dwuosobowe jury – pracowników naukowych Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego: prof. dr hab. Grzegorza Oliwę i  dr Katarzynę  Sobas. Jurorzy docenili żywe wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” i pieśni „Marsz Polonia”, podkreślając zaangażowanie młodych wykonawców oraz trud włożony w naukę pełnych wersji tekstowych utworów. Zwrócili także uwagę na poczucie rytmu i muzykalność uczniów.

Uczniowie krośnieńskiej „Ósemki” w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu” - zdjęcie w treści  nr 1

Należy żywić nadzieję, iż Szkoła Podstawowa nr 8, która jako jedyna z Krosna przystąpiła do konkursu, znajdzie się w gronie pięciu szkół z Podkarpacia wyłonionych z przeszło trzydziestu zgłoszeń i awansuje do finału ogólnopolskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 listopada br.