30.03.2016

Uczniowie krośnieńskiej Budowlanki wyjadą na praktyki do Irlandii

W dniu 8 marca 2016 r. uczniowie Technikum Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie podpisali umowy o praktykę w ramach projektu pn. „Europejskie praktyki zawodowe dla uczniów”, Programu Erasmus +.

W ramach projektu 15 uczniów wyjedzie do Dublina (Irlandia),  na miesięczną praktykę zawodową. Praktyki dotyczą uczniów klas II, kształcących się na kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik renowacji elementów architektury. Praktyki będą trwać  4 tygodnie i realizowane będą w terminie obowiązkowych praktyk uczniowskich na przełomie kwietnia i maja.

Uczniowie krośnieńskiej Budowlanki wyjadą na praktyki do Irlandii - zdjęcie w treści

Głównym celem realizowanego projektu jest podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów Technikum poprzez udział w zagranicznej praktyce zawodowej. Również udział w projekcie stworzy możliwość podniesienia  kompetencji językowych uczestników oraz poznania kultury innego kraju europejskiego. Na zakończenie praktyki uczestnicy otrzymają dokument Europass Mobilność, ceniony przez pracodawców.