24.05.2017

Uczniowie krośnieńskiej „Budowlanki” ponownie najlepsi w wojewódzkich zawodach "Sprawni jak żołnierze"

19 maja 2017 r. Zespół Szkół w Czudcu przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich odbyła się  XL wojewódzka edycja zawodów sportowo-obronnych pn. Sprawni jak Żołnierze mających na celu popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych i zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych młodzieży.

W zawodach wzięło udział 7 drużyn. Oprócz  uczniów krośnieńskiej „Budowlanki” , do rywalizacji przystąpiły zespoły gospodarzy z ZS w Czudcu , ZS w Kolbuszowej , LO w Kolbuszowej oraz LO w Jedliczu. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy ,a  najtrudniejszą konkurencją okazał się podsumowujący zmagania  morderczy bieg na orientację . Zwycięzcami XL  edycji wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zostały uczennice Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie: Patrycja Bałon, Alicja Wołczańska, Patrycja Kudroń.

W klasyfikacji drużynowej chłopców I miejsce wywalczyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie: Dominik Szymański , Krystian Pańczuk, Szymon Ekiert. Chłopcy znokautowali konkurencję zwyciężając we wszystkich konkurencjach i z dużą przewagą wygrali rywalizację.W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zdobyła Patrycja Kudroń a II Alicja Wołczańska. W kategorii chłopców II miejsce zajął Szymon Ekiert a III miejsce Krystian Pańczuk.  Ponadto Alicja Wołczańska była najlepsza w strzelaniu  z karabinka  KBKS  na 50m z rewelacyjnym wynikiem 48 punktów na 50 możliwych.

Uczniowie krośnieńskiej „Budowlanki” ponownie najlepsi w wojewódzkich zawodach

Zwycięskie drużyny będą reprezentować  „Budowlankę”  w zawodach ogólnopolskich, które w tym roku odbędą się  w Bornem Sulinowie w województwie zachodniopomorskim.  Po raz drugi z rzędu do finału centralnego zakwalifikowały się obie drużyny. Ciężka praca dała znakomite efekty. Serdecznie gratulujemy naszej młodzieży  tak znakomitego wyniku i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

Drużyny do zawodów przygotowali: Andrzej Wojtoń, Rafał Krężałek, Roman Śnieżek, Witold Grodzki. Całość działań koordynowała pani Marzena Turek.