1958485485.jpg
22.05.2012

Uczennice "Budowlanki" triumfują w zawodach "Sprawni jak żołnierze"

W Korczynie rozegrano XXXV edycję  wojewódzkich  zawodów „Sprawni jak żołnierze”, w których startowały najlepsze  trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców, będące zwycięzcami zawodów rejonowych. Wśród nich znalazła się reprezentacja uczennic „Budowlanki” w składzie: Justyna Cesarz, Kamila Pulnar, Aneta Kochanowicz, które w eliminacjach rejonowych okazały się bezkonkurencyjne. Dziewczęta uzyskały w niej 35 pkt. zajmując zespołowo I miejsce, zaś  Aneta Kochanowicz – uczennica Technikum Nr 6  okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii indywidualnej.

Na etapie  wojewódzkim dziewczęta powtórzyły swój sukces, a współzawodnictwo w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej od początku przebiegało pod ich dyktando. Reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Krośnie  zajęły zespołowo I miejsce. W  rywalizacji indywidualnej (strzelanie, rzut granatem, tor przeszkód)  pierwsze miejsce zajęła Aneta Kochanowicz, na drugim miejscu uplasowała się Kamila Pulnar, a czwarte miejsce zajęła Justyna Cesarz

Uczennice

Podczas zawodów  drużyna musiał wykazać się umiejętnością strzelania z małokalibrowego karabinka sportowego kbks, rzutu atrapą granatu zaczepnego do celu, pokonania toru sprawnościowego z przeszkodami, udzielenia pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz wykonania  biegu  drużynowego  na orientację w kompleksie leśnym z wykorzystaniem mapy i busoli.

Zwycięska drużyna dziewcząt ,, Budowlanki”  z Krosna będzie reprezentować województwo podkarpackie w eliminacjach ogólnopolskich zawodów ,, Sprawni jak żołnierze”, które odbędą się w dniach 12- 15 czerwca br. w Bornie Sulinowo w województwie zachodniopomorskim. Uczennice do konkursu przygotowywała Pani Maria Stahl.