Gala wręczenia nagród laureatom XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku do historii”
27.11.2023

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie laureatką XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku do historii”

20 listopada br. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej odbyła się gala wręczenia nagród laureatom XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku do historii”. Wśród nich – Maja Jamka, uczennica krośnieńskiej Ósemki!

Konkurs ten od kilku lat cieszy się wśród uczniów SP 8 w Krośnie niesłabnącą popularnością. Co roku uczestniczy w nim wielu uczniów pragnących zmierzyć się nie tylko z zawiłościami polskiej pisowni, ale również chcących poszerzyć swoją wiedzę o takie zagadnienia z historii Polski, których nie publikują szkolne podręczniki. Ma on charakter dwuetapowy. Do etapu szkolnego przystępują wszyscy chętni. Prace uczniów, którzy uzyskali co najmniej 75% punktów, przesyłane są do Organizatorów, a oni wyłaniają finalistó

W tym roku w etapie szkolnym uczestniczyło 20 uczniów z klas IV – VI i 12 uczniów z kl. VII – VIII. Do finału zakwalifikowali się:
W kategorii klas IV – VI:

• Lena Haznar, kl. IV a (przygotowana przez p. Małgorzatę Błaszczyk)
  • Alicja Jakubowicz, kl. V b i Maja Jamka, kl. VI b (przygotowane przez p. Jolantę Teśniarz)

W kategorii klas VII – VIII:

• Franciszek Gradus i Jadwiga Tomaszewska, kl. VIII a (przygotowani przez p. Joannę Sowińską)

Reprezentanci Ósemki uzyskali wysokie noty, jednak najwyższe uzyskała szóstoklasistka Maja Jamka. Zdobywszy 93 punkty, znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów tego prestiżowego konkursu. Warto dodać, że Maja jest jedyną krośnianką, która może pochwalić się takim sukcesem w bieżącym roku szkolnym. Jesteśmy z niej bardzo dumni i serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki za następne sukcesy Mai i wszystkich uczniów, którzy za rok staną w konkursowe szranki.

Zdjęcia oraz informacja została przygotowana przez Miejski Zespół Szkół Nr 8 w Krośnie