11.05.2012

Uczeń Budowlanki laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Finał Centralny jubileuszowej XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odbył się w dniach 12-14 kwietnia 2012 r. w Bytomiu. Gospodarzem Finału były Państwowe Szkoły Budownictwa.

Komitet Główny Olimpiady postanowił uczcić jubileusz wypromowaniem jak największej liczby uczestników startujących w trójstopniowych zawodach (nadanie uczestnikowi tytułu laureata lub finalisty poprzedzone jest trzykrotnym sprawdzaniem stopnia wiedzy i umiejętności zawodowych: podczas etapu szkolnego przez szkolna komisję i podczas zawodów okręgowych i centralnych przez zewnętrzne jury z udziałem nauczycieli akademickich).

Limity organizacyjne powodują, że do zawodów wyższego stopnia kwalifikuje się tylko ok. 10 % ubiegających się o awans. Do zawodów centralnych zostało zakwalifikowanych 94 uczniów reprezentujących 51 szkół, wyłonionych spośród 4,2 tys. uczniów i 175 szkół rozpoczynających start w etapie szkolnym.

Miło nam poinformować, że Tomasz Doktór, uczeń krośnieńskiej "Budowlanki" został finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Dzięki uzyskaniu wysokiej noty, Tomasz zostanie zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz zostanie przyjęty bez egzaminu na wydział budownictwa dowolnej uczelni w Polsce. Do Olimpiady ucznia przygotowywali nauczyciele ZSP Nr 6: Pani Teresa Kijowska i Pan Jan Pigoń.