21.03.2014

Trwa rekrutacja na wolne miejsca do miejskich przedszkoli

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli po raz pierwszy odbywa się według nowych zasad określonych w znowelizowanych przepisach ustawy o systemie oświaty (uchwalonych 6 grudnia 2013 r.). Do 24 marca 2014 r. można składać wnioski o przyjęcie dzieci do miejskich przedszkoli, nabór odbywa się tylko na wolne miejsca.

Rekrutacja dla dzieci zamieszkałych na terenie miasta Krosna ubiegających się po raz pierwszy o miejsce w przedszkolu/oddziale przedszkolnym lub zmieniających placówkę potrwa do 24  marca 2014 roku. Przyjmowanie dzieci odbywa się tylko na wolne miejsca. O przyjęciu dziecka decyduje liczba punktów uzyskanych za spełnianie kryteriów: ustawowych i samorządowych.

W pierwszym etapie naboru punkty, zgodnie z zapisami ustawy, otrzymują kandydaci za: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą – są to kryteria ustawowe.

W dalszej kolejności brane są pod uwagę kryteria samorządowe, które zostały ustalone przez dyrektorów (jednolite w całym mieście) w uzgodnieniu z Prezydentem Miasta Krosna. Są to:

• uczęszczanie rodzeństwa do tego samego przedszkola, szkoły podstawowej lub zespołu szkolno-przedszkolnego w roku szkolnym 2014/2015 (kontynuacja edukacji z roku szkolnego 2013/2014)
  • uczęszczanie pozostałych dzieci z rodziny kandydata (w wieku 3-18 lat) do szkół i placówek prowadzonych przez Gminę Krosno
  • wykonywanie pracy na podstawie umowy o pracę, umów cywilno-prawnych, prowadzenie działalności gospodarczej lub uczenie się w systemie dziennym przez: obydwoje rodziców (kryterium stosuje się również do pracującego/uczącego się rodzica samotnie wychowującego dziecko) lub jednego rodzica
  • zamieszkanie rodziców kandydata na terenie Miasta Krosna i wskazanie Krosna jako miejsca zamieszkania w rocznym zeznaniu podatkowym od osób fizycznych
  • wybór przedszkola, którego odległość od miejsca zamieszkania dziecka nie przekracza 3 km (punkty przyznaje się także, za wybór przedszkola położonego najbliżej miejsca zamieszkania dziecka mimo przekroczenia odległości 3 km)
  • dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz dziecko z  rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny (więcej informacji na ten temat na stronie https://nabor.pcss.pl/krosno/przedszkole/nabor/ ).

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowana 8 kwietnia 2014 r. W dniach 9-11 kwietnia 2014 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych będą potwierdzać wolę uczęszczania dziecka do przedszkola w formie podpisania umowy z przedszkolem. Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola ogłoszona zostanie 14 kwietnia 2014 r. o godz. 15.00 w siedzibie placówki.