08.03.2011

Trwa IV edycja programu Lekcja Samorządowa

Czwarta lekcja samorządowa w roku szkolnym 2010/11 odbyła się 28 lutego 2011 r. Była to lekcja szczególna, gdyż poprowadzili ją po raz pierwszy w historii programu uczniowie z Liceum Plastycznego w Krośnie. Lekcja zatytułowana "40 godzinny tydzień pracy ucznia - prawda czy mit?" obejmowała problematykę czasu poświęcanego przez młodzież na naukę oraz inne obowiązki szkolne i miała sprowokować do dyskusji na temat wymiaru godzin lekcyjnych, samodzielnej pracy ucznia poza szkołą oraz problemów młodzieży, wynikających z obciążenia obowiązkami edukacyjnymi.

W czasie lekcji poruszane zagadnienia omówiła także Pani Anna Sozańska - psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Krośnie.

Uczniom "Plastyka" gratulujemy debiutu i liczymy na udział w kolejnych edycjach programu.

Czwarta edycja Lekcji Samorządowej zainaugurowana została w październiku 2010 r. Do tej pory swoje lekcję prowadzili uczniowie z:

• Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
  • Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego,
  • I Liceum Ogólnokształcącego,
  • Liceum Plastycznego.

Najbliższa lekcja samorządowa odbędzie się 17 marca 2011 r. o godz. 13.00, tradycyjnie już w sali narad Urzędu Miasta Krosna, przy ul. Staszica. Tym razem gospodarzem lekcji, zatytułowanej "Miasto moich marzeń a miasto rzeczywiste - problemy życia w Krośnie" będą uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie. Zakończenie IV edycji programu zaplanowane zostało na czerwiec 2011 r.

Wspomnieć należy również o rozstrzygnięciu konkursu na logo programu "Lekcja Samorządowa". W konkursie zwyciężyła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 - Natalia Krzywda, która wykonała pracę pod kierunkiem Pani Elżbiety Bryneckiej - nauczyciela plastyki. Zarówno zwyciężczyni, jak i Jej szkolny opiekun otrzymały z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna - Pana Bronisława Barana - okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.