Uczestnicy konferencji Budząca się szkoła
06.10.2022

Szkoła z sercem w Krośnie – pierwsza ogólnopolska konferencja metodyczna Budzącej się Szkoły na Podkarpaciu

30 września 2022 r. Krosno gościło uczestników ogólnopolskiej konferencji metodycznej: „Szkoła z sercem. Od kultury błędu do kultury wspierania rozwoju”. Organizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 10 w Krośnie i fundacja Budząca się Szkoła. Konferencja odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiej Kurator Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

Głównym celem spotkania było pokazanie nauczycielom, dyrektorom szkół i rodzicom, co można zrobić, by nasze szkoły stały się przyjaznymi miejscami, by radość z rozwoju mogli czerpać wszyscy, a nie tylko najlepsi uczniowie.

Liczba uczestników przerosła wszelkie oczekiwania. Sala Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, gdzie odbywała się konferencja, była wypełniona po brzegi. Ale nie ma się co dziwić, gdyż wśród prelegentów znalazły się największe autorytety, znawcy tematu i praktycy: dr Marzena Żylińska, Anna Szulc, dr Gabriela Olszowska, Marcin Michalik, Katarzyna Cieciura, Ewa Piątek i Michał Kiersnowski. Swoimi doświadczeniami podzieliła się również Gabriela Wróbel – dyrektor krośnieńskiej „Dziesiątki”. Miejmy nadzieję, że to wyjątkowe spotkanie to dopiero początek wielkich zmian w polskiej szkole. Budzimy się!