28.12.2017

Certyfikat z rąk Agnieszki Ludwin, zastępcy dyrektora w Departamencie Wychowania i Kształcenia Integracyjnego oraz Barbary Woynarowskiej, przewodniczącej Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie” odebrała Teresa Janusz – dyrektor szkoły.

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. J. Korczaka w Krośnie otrzymała Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie - zdjęcie w treści

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Krośnie znalazła się w gronie 25 szkół województwa podkarpackiego posiadających tak prestiżowe wyróżnienia. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. Założenia szkoły promującej zdrowie bardzo dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły.  Szkoła Podstawowa Nr 6 regularnie przeprowadza diagnozę potrzeb zdrowotnych oraz samopoczucia całej społeczności szkolnej, formułuje priorytetowe problemy, planuje swoje działania i skutecznie je realizuje przy zaangażowaniu wszystkich uczniów i rodziców. Wszystkim działaniom szkoły w zakresie promocji zdrowia przyświeca motto: „Dbajmy o zdrowie nie dlatego, że jest ono ważne, ale dlatego, że bez zdrowia wszystko inne jest nieważne”.

Opracowanie: SP 6 Krosno