15.12.2015

Szkoła Podstawowa Nr 15 laureatem

W tym roku  Szkoła Podstawowa Nr 15 w Krośnie  wzięła udział w konkursie   organizowanym  przez  Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie pod hasłem:  „W naszej szkole organizujemy i prowadzimy zajęcia w ramach programu Mały Mistrz”

Ocenie konkursowej podlegały: atrakcyjne formy prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, interesujące sposoby lub praktyki organizowania sprawdzianów na zdobycie określonej sprawności „Małego Mistrza”, opracowanie zasad wprowadzenia nowej sprawności, prezentowanie zajęć ruchowych ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu sportowego przekazanego do programu  oraz włączanie programu „Mały Mistrz”  do innych działań szkolnych o charakterze rekreacyjno-sportowym lub edukacyjnym.

Szkoła Podstawowa Nr 15 laureatem - zdjęcie w treści

Program „Mały Mistrz”  realizowany jest w „Piętnastce” drugi rok.  Szkoła przywiązuje dużą wagę do rozwoju sportu już od klas pierwszych.  Dlatego zebraliśmy wszystkie gromadzone przez dwa lata materiały dotyczące  realizowanych zadań w ramach tego programu  i przesłaliśmy do PWSZS. Spośród  kilkudziesięciu szkół z całego województwa wyłoniono trzech laureatów. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że to nasza szkoła została jednym z laureatów konkursu.11 grudnia 2015 r.  nasi przedstawiciele odebrali z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty   tytuł laureata oraz nagrodę - zestaw piłek Eduball.

Opracowanie: MZS 4