baner Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski - 14 kwietnia Wywieś Flagę

Każdy z nas doskonale zna datę przyjęcia chrztu przez Mieszka I, a więc i symbolicznego Chrztu Polski. Ale czy w jakiś sposób świętowaliśmy ten jakże ważny dzień dla historii naszego kraju? Zapraszamy do świętowania Chrztu Polski. Jak w każde święto narodowe wywieśmy biało-czerwone flagi. To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach. Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego zachęcamy do rozpowszechnienia zwyczaju wywieszania flag w tym dniu.

SwietoChrztuPlakatWywiesFlage-scaled.jpg [794.90 KB]

Święto ma na celu upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.