28.06.2017

Sukcesy "Budowlanki" w ogólnopolskich zawodach "Sprawni jak żołnierze"

Borne Sulinowo w województwie zachodniopomorskim było w dniach 19-22 czerwca 2017 r.  organizatorem jubileuszowych XL zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. Reprezentanci „ Budowlanki” po wygraniu zawodów wojewódzkich, rywalizowali z najlepszymi w kraju na zawodach centralnych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Na tym etapie rywalizacji nie ma już przypadkowych drużyn i każdy chce osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Sukcesy

Rywalizacja odbyła się przy pięknej ,słonecznej pogodzie, w pięciu bardzo różniących się od siebie konkurencjach.

• strzelanie z KBKS na odległość 50m
  • rzut granatem do celu
  • pierwsza pomoc przed medyczna
  • sprawnościowy tor przeszkód
  • bieg na orientację

Uczestnicy zawodów musieli włożyć mnóstwo wysiłku podczas przygotowań poświęcając swój wolny czas. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy stanęli na wysokości zadania i zajęli bardzo wysokie miejsca.

Drużyna dziewcząt w składzie : Patrycja Bałon ,Patrycja Kudroń i Alicja Wołczańska  zdobyła   III miejsce, a drużyna chłopców IV miejsce. Reprezentowali ją Szymon Ekiert, Krystian Pańczuk i Dominik Szymański.

Ponadto drużyna chłopców była najlepsza w strzelaniu , a Szymon Ekiert zwyciężył indywidualnie uzyskując 46 pkt. na 50 pkt. W rywalizacji dziewcząt na strzelnicy II miejsce zajęła Alicja Wołczańska  uzyskując 44 pkt.

W czasie wolnym młodzież miała możliwość zapoznania się z historią Bornego Sulinowa, gdzie od 1945 do 1992 r. stacjonowały wojska radzieckie ,a teren ten był wyłączony spod administracji polskiej. Historię tych ziem w przystępny sposób przybliżyła miejscowa  pani przewodnik.

Sukcesy

Ciężka praca  wykonana na treningach dała znakomite efekty. Serdecznie gratulujemy obu naszym drużynom tak znakomitego wyniku .

Wysokie miejsca w zawodach stają się powoli tradycją uczniów krośnieńskiej „ Budowlanki”. Do wieloletnich  sukcesów  dziewcząt , dołączyli również chłopcy, godnie reprezentując naszą szkołę , zajmując najwyższe miejsce w historii występów   w tych zawodach.

Drużyny do zawodów przygotowali: Andrzej Wojtoń, Rafał Krężałek, Roman Śnieżek, Witold Grodzki. Całość działań koordynowała pani Marzena Turek.

Opracowanie: Rafał Krężałek (MZS 5)