30.04.2012

Sukces uczniów krośnieńskiej „Budowlanki” w wojewódzkim konkursie plastycznym!

V Podkarpacki Konkurs Plastyczny pod nazwą „martwa natura” zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Na konkurs wpłynęło 180 prac plastycznych ze szkół i placówek województwa podkarpackiego. Uczniowie Technikum nr 6 w Krośnie również przesłali swoje prace, które wykonywali pod kierunkiem pani Małgorzaty Twardzik – Wilk.

Komisja w składzie: Antoni Nikiel (artysta plastyk, prodziekan ds. studenckich Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego), Lidia Tomczyk (nauczyciel plastyki Młodzieżowego Domu kultury w Rzeszowie), Paweł Olearka (fotograf, nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie) przyznała nagrody i wyróżnienia.
Wśród nich znaleźli się :
•    Aleksandra Szczepanik - uczennica kl. 1-ej Technikum Nr 6 w Krośnie – I miejsce,
•    Angelika Reczkowska - uczennica kl. 4-tej Technikum Nr 6 w Krośnie – wyróżnienie,
•    Patryk Lenik - uczeń kl. 1-ej Technikum Nr 6 w Krośnie – wyróżnienie.

Sukces uczniów krośnieńskiej „Budowlanki” w  wojewódzkim konkursie plastycznym! - zdjęcie w treści

Aleksandra Szczepanik - laureatka konkursu

Komisja konkursowa przy ocenie prac zwróciła uwagę na trzy zasadnicze elementy: kolor, forma i kompozycja. Brano pod uwagę indywidualizm wypowiedzi plastycznej.

Uroczyste podsumowanie połączone z otwarciem wystawy odbyło się 18.04.2012 r w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy  młodym plastykom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.