09.03.2012

Sukces uczniów „Budowlanki”

W dniu  3 marca 2012 r. w Rzeszowie odbyły się Zawody Okręgowe XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w których  udział wzięła młodzież z woj. podkarpackiego , świętokrzyskiego i  małopolskiego – ogółem wystartowało 73 uczniów z 21 szkół. W rywalizacjach wzięło udział 5 osób z ZSP 6 w Krośnie w składzie: Grzegorz Lorenc, Tomasz Doktór, Kamil Gajda, Marcin Modliszewski, Kamil Wilk.

W wyniku zmagań „nasi uczniowie” uzyskali bardzo wysokie noty w kwalifikacji zespołowej – szkoła zajęła bowiem III miejsce  z punktacją 125,5 pkt.

Ponadto dwóch uczniów zakwalifikowało się do Etapu Centralnego Olimpiady, który ma odbyć się w Bytomiu w dniach 13-14 kwietnia 2012 r. Są nimi Grzegorz Lorenc ( 5 miejsce w kwalifikacji indywidualnej) i Tomasz Doktór ( 7 miejsce indywidualnie). Podsumowaniem etapu okręgowego będzie uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych uczestników. Odbędzie się ono 28 marca 2012 r. w Sali Posiedzeń Rady Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Rzeszowie. Opiekunami sprawującymi nadzór merytoryczny nad uczniami są: Pani Teresa Kijowska oraz Pan Jan Pigoń.

Przypominamy jednocześnie, że w minionym roku dwoje uczniów Technikum Nr 6 w Krośnie wzięło udział w etapie centralnym olimpiady, a w wyniku zmagań uczennica naszej szkoły – Agnieszka Mazur - uzyskała tytuł finalisty. Tym samym została zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a osiągnięcie pomogło jej  w dostaniu się  na wymarzone studia w Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie w rekrutacji na 1 miejsce przypadało 16-stu kandydatów.

Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłego roku, zdolności naszych uczniów i ich ciężka praca będą skutkowały kolejnymi sukcesami. Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym!