20.04.2011

Sukces ucznia z ZSP Nr 2 w Krośnie

W dniu 6 kwietnia 2011 roku odbyły się w Rzeszowie regionalne eliminacje do XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. Organizatorem tego etapu była Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie i zrzeszone cechy oraz Okręgowy Inspektorat Pracy, współpracujący z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Nadrzędnym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu ogólnych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad BHP wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół z Lubaczowa, Mielca, Dębicy, Rzeszowa i Krosna. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 reprezentowało 4 uczniów: 3 uczennice z klasy III ZSZ, kształcące się w zawodzie fryzjer: Dorota Żołnierczyk, Justyna Goleń i Kinga Zając oraz Tomasz Galant - uczeń III klasy ZSZ, kształcący się w zawodzie piekarz.

Zawodnicy musieli rozwiązać pisemny test z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Ten etap konkursu miał na celu wyłonienie sześciu uczniów, którzy uzyskali  największą liczbę punktów. Do ścisłego finału awansowała cała czwórka reprezentantów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Wyłonieni finaliści odpowiadali na wylosowane pytania przygotowane przez organizatorów konkursu.

Sukces ucznia z ZSP Nr 2 w Krośnie - zdjęcie w treści

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajął Tomasz Galant, który 17 maja 2011 r. będzie reprezentował województwo podkarpackie na turnieju ogólnopolskim w Warszawie. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Małgorzata Kędzior – nauczyciel ZSP Nr 2 w Krośnie.