2088479567.jpg
04.04.2017

Sukces uczennic ze „Szczepanika”

Każdy uczestnik w ciągu pięciu godzin miał za zadanie zaprojektować, wykroić i uszyć sukienkę. W konkursie wzięło udział 31 uczestników z Polski oraz Słowacji.

Dzięki wybitnym talentom i ciężkiej pracy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika kształcące się w zawodzie technik technologii odzieży osiągnęły wielki sukces. Jury doceniło umiejętności krawieckie, oryginalne pomysły oraz estetykę wykonania. Uczennica Paulina Puchyrska z klasy IV TO zdobyła pierwsze miejsce oraz nagrodę - maszynę do szycia ufundowaną przez firmę Husqvarna . Również wielkim sukcesem jest wyróżnienie Pauliny Maciejowskiej z klasy III TO, która doceniona przez jury otrzymała voucher na dowolnie wybrany kurs prowadzony przez Krakowską Szkołę Artystyczną.

Sukces uczennic ze „Szczepanika” - zdjęcie w treści

Opiekunem uczennic była pani Wiesława Szwast, która pomagała w przygotowaniu uczennic do konkursu. Nadmienić warto, że laureatka mistrzostw - Paulina - jest stypendystką stypendium motywacyjnego Prezydenta Miasta Krosna „Semper In altum” w kategorii artystycznej. Cała społeczność „Szczepanika”, gratulując Paulinie dotychczasowych osiągnięć, życzy Jej spełnienia ambitnych planów dalszej edukacji artystycznej.