Sukces młodych piłkarek ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie

Wspaniały sukces młodych piłkarek ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie w Turnieju piłki nożnej „From schools to women’s league” FIFA Women’s Football Development w Stalowej Woli.

We wtorek 25 kwietnia 2017 r. w Stalowej Woli zakończył się zorganizowany przez FIFA i PZPN turniej piłki nożnej dla dziewczynek z klas I – III szkół podstawowych. Każda szkoła mogła wystawić tylko po cztery dziewczynki z rocznika 2007, 2008 i 2009. Turniej ten miał na celu rozwój i promocję piłkarstwa kobiecego w naszym kraju. Do rozgrywek piłkarskich zaproszone zostały dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Krosna, które na lekcjach wychowania fizycznego prowadzonych przez trenera p. Marcina Maculskiego oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych wykazywały zainteresowanie grą w piłkę nożną, która to dyscyplina sportowa ma duże tradycje w tej szkole.

Oprócz dziewczynek z SP 8 w Krośnie, w turnieju wzięły udział zawodniczki ze szkół podstawowych: PSP Grodzisko Dolne, PSP Harasiuki, SP 2 Kolbuszowa i PSP Pysznica. Turniejowe rozgrywki w sezonie jesiennym i wiosennym 2016/2017 odbywały się kolejno w Stalowej Woli, Kolbuszowej, Grodzisku Dolnym, Harasiukach i ponownie w Stalowej Woli. Każda z drużyn rozegrała łącznie 20 meczowych spotkań, po 20 minut każde. Sukces naszych młodych piłkarek jest tym okazalszy, że w potyczkach na boisku ze swoimi rówieśniczkami odniosły: 17 zwycięstw, jeden remis i tylko dwie porażki.Wynik ten, to duża zasługa trenera p. Marcina Maculskiego w przekazywaniu młodym adeptkom piłki nożnej tajników wiedzy sportowej, a przede wszystkim za motywowanie w chwilach trudnych, za optymizm i wiarę w zwycięstwo. Sportowa rywalizacja to nie tylko punkty w tabeli, ale też wspaniała zabawa z piłką i niezapomniane chwile spędzone wspólnie na boisku.

Drużyna SP 8 w Krośnie zagrała w składzie: Aleksandra Kustra, Joanna Gazda (najlepszy bramkarz turnieju), Weronika Zajdel, Zofia Stec, Martyna Brocławik, Julia Pilecka, Katarzyna Hacz, Kaja Mola, Izabela Mielech (najlepszy strzelec turnieju – 29 bramek), ponadto zagrały: Zuzanna Mika, Julia Zajdel, Maria Guzik, Gabryjela Ćwiąkała.

Oprócz zdobytego okazałego pucharu za pierwsze miejsce, nagród indywidualnych dla najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca turnieju oraz nagród rzeczowych w postaci koszulek i piłek dla wszystkich zawodniczek, młode piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie, będą miały zaszczyt reprezentować województwo podkarpackie w turnieju ogólnopolskim w Krakowie. Dzisiaj już życzymy tej młodej drużynie kolejnych sukcesów sportowych.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodniczek i trenera, za promocję dziewczęcej piłki nożnej, za rozsławianie naszej szkoły i godne reprezentowanie miasta Krosna. Dodatkowe podziękowania dla rodziców, za opiekę nad zawodniczkami, ich mobilizację i wsparcie, bez którego też trudno byłyby o sportowy sukces w tak młodym wieku.

W.M.