06.05.2011

Stypendia szkolne socjalne

Łącznie wydano 365 decyzji administracyjnych przyznających stypendia szkolne socjalne dla uczniów z wszystkich typów szkół, zamieszkałych na terenie Gminy Krosno. Uczniowie otrzymują stypendia na okres 6 miesięcy, tj. od stycznia do czerwca 2011 r. Miesięczna wartość stypendium uzależniona jest od wysokości dochodu na osobę w rodzinie ucznia oraz występujących w niej okoliczności (np. bezrobocie, wielodzietność, niepełnosprawność) i mieści się w przedziale od 109 do 160 zł.

Stypendium szkolne jest przyznawane uczniom w formie całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkolą; pomocy rzeczowej, poprzez refundację poniesionych wydatków na cele edukacyjne, najczęściej na zakup podręczników, tornistra, stroju sportowego, pomocy naukowych, komputera, oprogramowania, podzespołów komputerowych, wyjazd na wycieczkę szkolną, zieloną szkołę oraz refundację innych przedmiotów ściśle związanych z procesem edukacyjnym w szkole, do której uczęszcza uczeń, a także na pokrycie kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania (dot. uczniów szkół ponadgimnazjalnych).
Do dnia 3 czerwca br. uczniowie i ich rodzice mają czas na gromadzenie faktur i rachunków potwierdzających poniesienie wydatków na cele edukacyjne.
Wypłata stypendium na pokrycie poniesionych wydatków nastąpi przed zakończeniem roku szkolnego.