25.10.2017

Stypendia dla najlepszych uczniów

131 uzdolnionych uczniów dotychczasowych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia „Semper in altum”, „Krośnieński Omnibus” i „Stypendia Młodego Zawodowca” na rok szkolny 2017/2018. Stypendia zostały przyznane po raz czwarty w ramach Motywacyjnego Programu Stypendialnego Miasta Krosna. Uroczystość odbyła się 24 października 2017 r. w sali widowiskowej RCKP w Krośnie.

W tym roku Prezydent Miasta Krosna przyznał 78 stypendiów, w tym 54 stypendia „Semper in Altum” i 24 stypendia „Krośnieński Omnibus”. Ponadto uczniom techników i szkół branżowych I stopnia dyrektorzy szkół przyznali 53 stypendia „Młodego Zawodowca”. Wartość przyznanych stypendiów na rok szkolny 2017/2018 wynosi blisko 249 tys. zł.

Uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów
Stypendia Prezydenta Miasta Krosna wręczał Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna -  Bronisław Baran wraz z Przewodniczącym Rady Miasta - Zbigniewem Kubitem.

Stypendyści Stypendium „Semper in Altum” to pasjonaci, którzy  legitymują się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi, wyróżniający się  podejściem do obowiązków szkolnych, aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły lub społeczności lokalnej. „Semper in altum” - w tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza „zawsze wzwyż”, co dla tegorocznych stypendystów stanowi duże wyzwanie na przyszłość.

Wykaz stypendystów Semper in altum - kategoria artystyczne

Wykaz stypendystów Semper in altum - kategoria naukowa

Wykaz stypendystów Semper in altum - kategoria sportowe

„KROŚNIEŃSKI OMNIBUS”

Drugą formą Motywacyjnego Programu Stypendialnego Miasta Krosna są stypendia „Krośnieński Omnibus” przyznawane od klasy drugiej uczniom szkół (dotychczasowych gimnazjów i ponadgimnazjalnych) prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno za wybitne wyniki w nauce, aktywną działalność i zaangażowaniem w życie szkoły lub społeczności lokalnej.

W tym roku Prezydent przyznał 24 stypendia Krośnieński Omnibus za wybitne wyniki w nauce 9 stypendiów dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i 15 stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W szczególności kandydat do stypendium pn. „Krośnieński Omnibus” musi wykazać się wybitnymi  wynikami w nauce, posiadać udokumentowane osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego lub społeczności lokalnej, godnie reprezentował szkołę w olimpiadach, konkursach, zawodach lub znaczących wydarzeniach naukowych, artystycznych i sportowych.

Wykaz stypendystów Stypendium Krośnieński Omnibus

„Stypendium Młodego Zawodowca” otrzymują uczniowie krośnieńskich techników
i zasadniczych szkół zawodowych. Krosno postawiło na zawodowców. Mamy bardzo dobre szkoły, znakomite wyniki kształcenia zawodowego i chcemy mieć coraz  lepszych zawodowców.

W tym roku przyznanych zostało 53 Stypendiów Młodego Zawodowca w 23 zawodach.

Uczniowie techników i branżowych szkół I stopnia, którzy dziś otrzymali dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Młodego Zawodowca, za ubiegły rok szkolny otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, legitymują się wysoką średnią z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, nie mieli godzin nieusprawiedliwionych, uzyskali na koniec roku szkolnego bardzo wysokie średnie (nie mniej niż  5,0) z przedmiotów zawodowych i  obowiązkowych praktyk.

Wykaz stypendystów Stypendium Młodego Zawodowca na rok szkolny 2016/2017

Uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów

Oprócz wręczenia stypendiów podsumowano także rywalizację szkół we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2016/2017.