02.05.2017

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie zaprasza!

Oferujemy każdemu uczniowi i wychowankowi:

• program edukacyjno - terapeutyczny dostosowany do jego indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych,
  • opiekę profesjonalnej kadry pedagogicznej i wysoko wyspecjalizowanych terapeutów,
  • możliwość uczenia się w mało licznych zespołach klasowych oraz terapii w małych grupach rewalidacyjnych,
  • nowoczesne, dobrze wyposażone sale lekcyjne, pracownie i gabinety terapii,
  • pracownie komputerowe i centrum multimedialne ze stałym dostępem do szerokopasmowego Internetu,
  • duże możliwości rozwoju intelektualnego i społecznego, poprzez uczestnictwo w szerokiej gamie zajęć nadobowiązkowych oraz organizację spotkań i imprez
    o charakterze artystycznym i sportowym,
  • możliwość nieodpłatnego zamieszkania w zmodernizowanym, dobrze i nowocześnie wyposażonym internacie.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie zaprasza! - zdjęcie w treści

Zapewniamy właściwą realizację obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz stałą opiekę pedagogiczna i psychologiczną.

Prowadzimy zajęcia rewalidacyjne z zakresu:

• logopedii i neurologopedii,
  • terapii integracji sensorycznej,
  • terapii M. Montessori.
  • terapii audio – psycho – lingwistycznej metodą prof. A. Tomatisa,
  • socjoterapii,
  • psychoterapii,
  • artterapii,
  • terapii ręki,
  • zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej z elementami fizjoterapii oraz innych zajęć o charakterze usprawniająco – korygująco – kompensacyjnym właściwych dla danego rodzaju niepełnosprawności.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie zaprasza! - zdjęcie w treści  nr 1

Dysponujemy salą gimnastyczną, siłownią, nowoczesnym wielofunkcyjnym boiskiem sportowym oraz placem zabaw „Radosna Szkoła”. Naszym atutem jest również usytuowanie w spokojnej, pełnej zieleni dzielnicy miasta oraz posiadanie rozległej posesji. Wychowankowie Ośrodka mogą tu nie tylko w bezpieczny sposób spędzać czas na wolnym powietrzu, ale także rozwijać swoje pasje i zainteresowania sportowe.

Drogi Rodzicu / Opiekunie, serdecznie zachęcamy do przemyślenia i wyboru naszej oferty!

Zapewniamy, że każde Twoje dziecko będzie „naszym” dzieckiem i że dołożymy wszelkich starań, by szkoła stała się dla niego dobrym drugim domem.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie zaprasza! - zdjęcie w treści  nr 2

Wykaz dokumentów wymaganych do przyjęcia do szkoły należy pobrać ze strony internetowej ośrodka: soswkrosno.szkolnastrona.pl w zakładce rekrutacja.

Szczegółowych informacji można uzyskać osobiście w siedzibie Ośrodka w Krośnie przy ulicy Bema 46 lub telefonicznie pod numerami:  013 474 34 20, 013 474 34 21 lub 013 436 55 55.