17.12.2014

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Krośnie już drugi rok uczestniczą w ogólnopolskim projekcie: "Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat”. W tym roku praca autorstwa p. Katarzyny Rygiel-Hałuchy "Historia zielonego listka, czyli skąd trafiła do nas herbata?" uzyskała III miejsce!

Program ten ma na celu: zwiększenie roli i miejsca edukacji globalnej w szkolnych programach nauczania i wychowania zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej, zaktywizowanie środowiska szkolnego do podejmowania i realizowania projektów w obszarze edukacji globalnej, trwałe zakorzenienie edukacji globalnej w systemie edukacji formalnej oraz przyczynienie się do poszerzania wiedzy wśród nauczycieli i uczniów na temat współzależności globalnych, w tym problemów krajów rozwijających się w kontekście realizacji zadań szkoły.

SP nr 14 laureatem ogólnopolskiego konkursu na najlepszy projekt o tematyce globalnej. - zdjęcie w treści

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska i Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.
W dniu 12 grudnia 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca projekt, podczas której zaprezentowano najciekawsze projekty oraz wręczono nagrody.

Opracowanie: Katarzyna Rygiel - Hałucha (MZSzOI)