21.04.2016

Słuchacze Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie wzięli udział w piątej edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Rachunkowości”, którego organizatorem było Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem platformy e-learningowej, składał się z części testowej i praktycznej. W tegorocznych zmaganiach z księgowością udział wzięło 137 słuchaczy z 15 Centrów Kształcenia Ustawicznego z całej Polski.

ZSKU w Krośnie reprezentowało 13 słuchaczy Szkoły Policealnej dla Dorosłych uczących się w zawodzie technik rachunkowości (Anna Staroń, Elżbieta Pietrasz, Irmina Boczar, Roksana Ślączka, Katarzyna Prokop, Anna Winiarska-Wałęsa, Agnieszka Garbacik, Anna Radoń, Aleksandra Dranka, Alina Wojtoń, Renata Folcik, Magdalena Kochan, Aleksandra Steliga). Z wyniku wszystkich uczestników szkoła może być dumna, ale „najlepsza z najlepszych” była Anna Staroń ucząca się w dwuletniej szkole policealnej „technik rachunkowości” (semestr II TR).W konkursie sklasyfikowano również drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna CKU Lublin, drugie ZSKU Krosno, a trzecie miejsce na podium należało do słuchaczy CKU Wodzisław.

Słuchaczka Szkoły Policealnej ZSKU w Krośnie wygrała Ogólnopolski Konkurs Rachunkowości  - zdjęcie w treści

Dzięki udziałowi w konkursie słuchacze mieli możliwość rywalizacji, powtórzenia materiału, a także sprawdzenia swojej wiedzy przed czekającym ich egzaminem zawodowym. Mimo, że konkurs to tylko zabawa to emocji nie zabrakło a słuchacze wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.
Dziękujemy organizatorom konkursu – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim wspieranemu przez Wydawnictwo Pani Bożeny Padurek, oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce za zaproszenie do udziału.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy sukcesu, który miejmy nadzieje zachęci wszystkich uczniów i słuchaczy do podejmowania tego typu wyzwań w przyszłości.

Opracowanie: ZSKU Krosno