04.03.2013

Samorządowcy gratulują Olimpijczykowi

Olimpijczyk Adam Pikul wraz z rodzicami i trenerami był gościem honorowym ostatniej sesji Rady Miasta Krosna. Srebrny medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich przyjmował gratulacje za swoje wybitne osiągnięcia od samorządowców.

Samorządowcy gratulują Olimpijczykowi - zdjęcie w treści

Sportowiec otrzymał od władz miasta laptop.

Adam Pikul jest wychowankiem Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Krośnie. Rok temu został powołany do kadry narodowej na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w PyeongChang w Korei Południowej. Adam powrócił z igrzysk przywożąc ze sobą najcenniejsze trofeum, olimpijski medal. Zawody rozegrane zostały na trasach olimpijskich, gdzie za 5 lat przeprowadzone zostaną zimowe igrzyska. W skład reprezentacji Polski weszło 41 zawodników, w tym Adam Pikul, jedyny zawodnik z Podkarpacia startujący w narciarstwie biegowym. Adam startował na dystansie 500 i 1000 metrów zajmując odpowiednio 6 i 5 miejsce. W sztafecie 4x1000 m wraz z innymi uczestnikami biegu stanął na podium, zdobywając olimpijskie srebro. Opiekunami Adama są nauczyciele SOSW w Krośnie – Jacek Staroń oraz Marcin Zajdel, trenerzy w Podkarpackiej Sekcji Olimpiad Specjalnych Maratończyk, działającej już od 7 lat przy Ośrodku.