13.06.2014

„SAMORZĄD PRZYJAZNY SZKOLE ROZWIJAJĄCEJ UCZENIE SIĘ UCZNIÓW”

Na Zamku Królewskim w Warszawie 6 czerwca w przepięknej Sali Balowej, odbyła się uroczystość wręczenia tytułu – „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów”. Tytuł został nadany przez prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności program Szkoła Ucząca Się.

Program Szkoła Ucząca Się, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności niezwykle doceniają samorządy, które wspierają szkoły w ich trudnej pracy i które rozumieją, że to uczenie się uczniów jest najważniejszym celem szkoły.

„SAMORZĄD PRZYJAZNY SZKOLE ROZWIJAJĄCEJ UCZENIE SIĘ UCZNIÓW” - zdjęcie w treści

Aby zrealizowany został główny cel, czyli skuteczniejsze uczenie się wszystkich uczniów w szkole, we wprowadzane zmiany musi autentycznie zaangażować się cała szkolna społeczność. Oprócz kluczowej roli dyrektora, wytrwałej pracy nauczycieli, aktywności uczniów i zainteresowania ich rodziców, bardzo wiele zależy od organu prowadzącego, czyli samorządu lokalnego.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele samorządów z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć projekty uczniowskie w ramach Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych „Widoczne Uczenie Się”.

„SAMORZĄD PRZYJAZNY SZKOLE ROZWIJAJĄCEJ UCZENIE SIĘ UCZNIÓW” - zdjęcie w treści  nr 1

Centrum Edukacji Obywatelskiej promuje i wspiera wykorzystanie oceniania kształtującego w szkołach uczestniczących w programie Szkoła Ucząca Się.

W imieniu Miasta Krosna tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów” odebrała Teresa Janusz, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie.

„SAMORZĄD PRZYJAZNY SZKOLE ROZWIJAJĄCEJ UCZENIE SIĘ UCZNIÓW” - zdjęcie w treści  nr 2

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Krośnie jest jedną z 6 szkół w województwie podkarpackim, która posiada tytuł „Szkoły Uczącej Się” i w praktyce stosuje ocenianie kształtujące.