15.11.2017

6 listopada 2017r. w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Krośnie świętowano „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”.  W tym wyjątkowym dniu dzieci słuchały znanych bajek, rozpoznawały postacie i tytuły bajek, bawiły się w teatr naśladując sposób zachowania wybranych bohaterów.

„Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Krośnie - zdjęcie w treści

Każda grupa wykonała zbiorową pracę plastyczną. Nie zabrakło również wspólnego odśpiewania piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Z okazji święta Rodzice z grupy „Tygrysków” wraz z nauczycielką panią Mariolą Barud przygotowali dzieciom muzyczno – teatralną niespodziankę. Niespodzianką tą było przedstawienie „Rzepki” Juliana Tuwima. Rodzice wykazali się ogromną pomysłowością, przygotowując stroje charakterystyczne dla danej postaci. Pokazali, że potrafią się świetnie bawić. Ich zaangażowanie, ekspresja i odwaga zachwyciła wszystkie dzieci.

Pani dyrektor Teresa Janusz serdecznie podziękowała Rodzicom – aktorom za wspaniałe przedsięwzięcie.

To bardzo cenne, że Rodzice chcą i potrafią angażować się w życie przedszkola również w tak niekonwencjonalny sposób. Liczymy na kolejne występy.

Opracowanie: PM 4 Krosno