ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA W KROŚNIEŃSKICH PRZEDSZKOLACH

Od 22 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. do godz. 15:30 rodzice dzieci zamieszkałych w Krośnie mogą składać wnioski o przyjęcie do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2019/2020.

Na nowy rok szkolny miejskie przedszkola oferują 1325 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Deklaracje kontynuacji dalszego uczęszczania do przedszkoli złożyło 913 rodziców przedszkolaków, dzięki czemu mają one zapewnione miejsca w przedszkolu, do którego obecnie uczęszczają.  Po zakończeniu przyjmowania deklaracji kontynuacji w miejskich  przedszkolach  pozostało 412 wolnych miejsc.
     Wniosek  o przyjęcie do przedszkola wypełnia się  w systemie NABÓR na stronie https://nabor.pcss.pl/krosno/ w zakładce Wypełnij podanie (we wniosku można wskazać nie więcej niż trzy przedszkola).  Po wydrukowaniu i podpisaniu  wniosku oraz skompletowaniu załączników potwierdzających  spełnianie wybranych kryteriów wniosek trzeba złożyć w przedszkolu wybranym na pierwszej preferencji. Kolejność składania wniosków nie ma wpływu na przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola, przy czym wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Wnioski wypełnione elektronicznie, ale nie przyniesione do przedszkola nie biorą udziału w rekrutacji.

Zestawienie liczby oddziałów i miejsc rekrutacyjnych na rok szkolny 2019/2020
 w miejskich przedszkolach ogólnodostępnych

ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA W KROŚNIEŃSKICH PRZEDSZKOLACH - zdjęcie w treści

Rodziców zapisujących dzieci do przedszkoli zachęcamy do zapoznania się z informatorem na stronie  https://nabor.pcss.pl/krosno/ w zakładce Dokumenty. Tam też można znaleźć kryteria przyjęć do przedszkoli, terminy rekrutacji oraz wszelkie potrzebne dokumenty, wzory i wyjaśnienia. O przyjęciu do danego przedszkola decyduje liczba punktów ustalonych na podstawie kryteriów rekrutacyjnych, potwierdzonych stosownymi załącznikami.