Rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w przedszkolach

Od poniedziałku 18 marca do 22 marca 2019 r. do godz. 12:00 na wolne miejsca w przedszkolach prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca. Rodzice zainteresowani miejscem w przedszkolu muszą złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola.

Rekrutacja prowadzona jest w pięciu przedszkolach:

Rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w przedszkolach - zdjęcie w treści

Pozostałe przedszkola prowadzone przez Gminę Miasto Krosno nie dysponują wolnymi miejscami.

Na tym etapie rekrutacji o miejsce w przedszkolach mogą starać się zarówno mieszkańcy Krosna, którzy nie zdążyli złożyć wniosku do przedszkola w terminie rekrutacji podstawowej, jak i rodzice dzieci zamieszkałych poza Krosnem.

Rodzic może ubiegać się o miejsce dla swojego dziecka maksymalnie w trzech przedszkolach. Wniosek wraz kompletem dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnianie wybranych kryteriów rekrutacyjnych składa się, w odróżnieniu od rekrutacji podstawowej, we wszystkich wybranych przedszkolach wskazując preferowaną kolejność, przy czym oryginał wniosku składa w przedszkolu pierwszej preferencji, a podpisane przez rodzica kopie w przedszkolach wskazanych na dalszych preferencjach.

Formularz wniosku można otrzymać w przedszkolu lub pobrać ze strony NABÓR (zakładka Dokumenty).

W szczególnie uzasadnionych przypadkach o miejsce w rekrutacji uzupełniającej mogą ubiegać się rodzice dzieci, które na dzień przyjęcia ukończą 2,5 roku.

Listy kandydatów zakwalifikowanych zostaną opublikowane 26 marca 2019 r.