21.01.2013

Rozpoczęła się rekrutacja do krośnieńskich szkół podstawowych

Już po raz kolejny zapisy do krośnieńskich szkół podstawowych będą odbywały się przy użyciu systemu elektronicznego.

W serwisie internetowym nabor.pcss.pl/krosno w module dla szkół podstawowych zamieszczone są szczegółowe informacje na temat rekrutacji, w tym niezbędne formularze i informatory. W dokumencie „Zasady i terminy rekrutacji do pierwszej klasy szkoły podstawowej” rodzice znajdą informacje na temat organizacji jedenastu krośnieńskich „podstawówek” w nowym roku szkolnym, opis zasad i przebiegu rekrutacji oraz ważne  terminy.

Ponadto, dla rodziców sześciolatków zamieszczony został specjalnie przygotowany poradnik „6-latek jest I klasa czyli sześciolatek w krośnieńskiej szkole”, który można także otrzymać w wersji książkowej w przedszkolu lub szkole podstawowej. Dodatkowo na stronie www.krosno.pl, w zakładce „Oświata” działa serwis „Krośnieński sześciolatek”, gdzie oprócz niezbędnych informacji na temat rozpoczęcia nauki w szkole przez dzieci z rocznika 2007, można także zadać pytanie.

Rodzice dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 (sześcio- i siedmiolatki) dokonują zapisów w terminach od 18 stycznia do 12 marca 2013 r. na specjalnie przygotowanych „Kartach zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej”. Należy pamiętać, że dzieci uczęszczające do przedszkoli miejskich zapisujemy do klasy pierwszej w przedszkolu, do którego obecnie uczęszczają, pozostałe dzieci realizujące obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolach niepublicznych, przedszkolach spoza miasta Krosna oraz dzieci powracające z zagranicy – w szkole podstawowej.

Pomocy przy wypełnianiu „Karty zgłoszenia” udzielają  dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych, praktyczne rady można znaleźć także w dokumencie „Zasady i terminy rekrutacji do pierwszej klasy szkoły podstawowej”.

Wyniki przyjęć do szkół podstawowych zostaną ogłoszone przez dyrektorów 20 marca 2013 r.

Rekrutacja do klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego prowadzona jest w takich samych terminach jak do szkół ogólnodostępnych – obowiązują inne „Karty zgłoszenia” dostępne w serwisie naboru.

Z elektronicznej rekrutacji wyłączone są: Zespół Szkół Muzycznych, szkoły i przedszkola niepubliczne oraz szkoły podstawowe poza Krosnem – obowiązują tam odmienne zasady przyjęć.

Więcej informacji na stronie internetowej NABORU.