03.09.2012

Rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2012/2013

"Nauka jest jak niezmierne morze [. . . ] Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”
 Stefan Żeromski (1864 - 1925)

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i pracownicy krośnieńskiej oświaty!

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Jak co roku miesiąc wrzesień jest początkiem czegoś nowego. Dla niektórych są to nowe odremontowane sale lekcyjne i korytarze, dla innych nowa szkoła, nowe przedmioty, nowe twarze w klasach, nowe otoczenie. W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkola i szkoły zaczęły tętnić życiem i świeżą energią Dyrektorów, nauczycieli, dzieci, młodzieży.

NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013 ROZPOCZĘTY.

Z tej też okazji nauczycielom krośnieńskich szkół życzę, aby w mądry sposób kierowali ścieżką edukacyjną swoich podopiecznych, z radością dzielili się z nimi swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.
Mam nadzieję, że Rok Szkolny 2012/2013 spełni także oczekiwania Rodziców i Opiekunów, którzy powierzają nam swoje pociechy, szczególnie te najmłodsze. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze szkoły i placówki były miejscem bezpiecznym, miejscem gdzie pod okiem doskonałych pedagogów dokonuje się nie tylko rozwój talentów, zdolności uczniów, ale także proces ich rozwoju emocjonalnego i społecznego.
W tym miejscu szczególne słowa kieruję do uczniów: Drodzy Uczniowie – życzę Wam ogromu sukcesów, fascynacji poznawaną wiedzą, odkrywania i rozwijania talentów, nawiązania nowych i ciekawych przyjaźni oraz radości z każdego dnia spędzonego w szkole.
Zapewniam, iż z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby rozpoczynający się Rok Szkolny przebiegł pomyślnie, a odniesione w nim sukcesy przyniosły radość i dumę całej społeczności oświatowej naszego miasta.

Bronisław Baran
Zastępca Prezydenta Miasta Krosna